Adventní pochod přes hranice.

Program

 • Od 11:00 bude na recepci Penzionu U Sněhuláka (hned naproti kostelu na Božím Daru) otevřena informační a registrační kancelář.
 • Stejně jako u Letního, či Adventního pochodu máme pro každého účastníka připravený účastnický odznak, který vás bude provázet celým odpolednem a nabídne mnoho výhod.
 • U Sněhuláka pro vás v rámci registrace připravíme ochutnávku českých koláčků, které provoní mnohé české domácnosti každou neděli
 • Pro děti, ale třeba i pro dospělé nabídneme rukodělnou dílničku k vytvoření přáníčka, nebo malého dárku pro maminku, protože v neděli 12. května je Den matek.
 • Pro každou maminku máme připravenýdáreček na téma„Bylinky pro maminky“. V jaké podobě bylinky budou? Tak to je zatím velké překvapení.
 • Pro sportovně laděné zájemce nabídneme půjčovnu holí nordic walkings odbornou instruktáží. Jak se chodí „s holemi“, jinak řečeno „jak se chodí nordic walking“ si můžete vyzkoušet na trase až do Oberwiesenhalu. Hole je možné vrátit až v cíli!
 • Čekání na start zpříjemní venku, před penzionem, mini koncert bluegrassovéskupiny Album.
 • Úderem 13. hodiny společně vyrazíme směr Oberwiesenthal-centrum.  Ale pozor časy se měřit nebudou! Májový pochod je pouze zábavná akce, s cílem navázat na setkání příznivců našich pochodů v rámci Kroku ke zdraví a Letních a Adventních pochodů, a především oslavit společně Den matek!
 • Na bývalém božídarském hraničním přechodu z Čech do Saska pro vás připravíme první občerstvovací stanici s osvěžujícím nápojem.
 • Odtud povede trasa už jen z kopce dolů až na náměstív Oberwiesentthale, kdeuzavřeme sportovní část odpoledne. Pak už přijde jen zábava!
 • Na základě poukázky občerstvíme každého účastníka. Na výběr bude typická německá „Fischbrötchen“ nebo-li houska s rybkou, případně pravá česká palačinka.
 • Od 15:00 je připraven pro návštěvníky oberwiesenthalského centra česko-německý koncert. Hudební zastoupení bude mít muzikantské duo Aaflug, jejich vystoupení se ponese v duchu Krušnohorského májového veselí. Český Folklórní soubor Krušnohorse postará o taneční představení v lidových krojích. 
 • Samozřejmostí je pro nás zajištění vaší pohodlné cesty zpět na Boží Dar. K dispozici bude speciální Májový autobus na lince Oberwiesenthal - Boží Dar, zastávka. Časy odjezdů této mimořádné linky jsou plánované od 17:00 a budou včas upřesněny. 

 

A co by vás mohlo ještě zajímat?

 

Parkování na Božím Daru? – Nezajišťujeme!
Město Boží Dar myslí na své návštěvníky a má k dispozici oficiální parkovací místa, která jsou přehledně označena.

Zvládnou cestu i malé děti? – Ano!
Cesta není dlouhá, je pohodlná a přehlednáDoporučujeme pevnou a pohodlnou obuv!

Je nutná registrace předem? – Ne, není nutná, ale vřele ji doporučujeme!
Zjednoduší nám to proces registrací a výdej odznaků a předem registrovaní se vyhnou stresu a (dle zkušenosti z minulých pochodů) také dlouhému čekání. Mohou si vyzvednout svůj odznak, maminky malý dárek a pak třeba projít Boží Dar, nebo si jednoduše užívat koncert skupiny Album.

A jaký dárek je připraven pro maminky?
Bude to dárek na téma Bylinky pro maminky. A jaký? Tak se nechte buď překvapit, nebo sledujte tyto webové stránky. Již brzy překvapení prozradíme.

Platí se za zapůjčení holí nordic walking?
Ne, neplatí! Ale určitě je nutný průkaz totožnosti.

Bude trasa pochodu označená?
Jasně! Bude!

Jak dlouhá bude trasa?
5-7 km, záleží na počasí.

A co třeba kočárek pro ty nejmenší? 
Pokud je vhodný do terénu, tak určitě ano. Náš autobus nemá problém odvézt z Oberwiesenthalu zpět na Boží Dar ani kočárek.

A mohou se zúčastnit i pejsci?
Ano, mohou! I pejsky odveze v případě unavených tlapek autobus zpět.

Jsou v Oberwiesenthale veřejné toalety? – Ano, jsou!
Hned na dvou místech v blízkém okolí náměstí. V muzeu K3 a na Městském úřadě.

Bude na hranicích z Čech do Saska kromě občerstvení také celní kontrola? –  Ne tak to už tedy ne!
Ale pozor doklad totožnosti musí každý účastník samozřejmě mít.

Konají se v Oberwiesenthale v neděli 12. května zase nějaké trhy?
Ne, nekonají! Toto májové setkání je u příležitosti společné oslavy Dne matek.

Poukázku na občerstvení obdrží každý účastník?
Ano, všichni účastníci ve věku 1 – 99 let. Na náměstí budou 2 stánky s lahůdkami, kde bude možné poukázky směnit. Pro děti do jednoho roku občerstvení nejsme schopni zajistit. A kromě toho, stejně nepochodují a jen se vezou……

Případné další otázky rádi zodpovíme na info@majovypochod.eu.

Projekt Májový pochod v Krušných horách je spolufinancován Evropskou unií v rámci Fondu malých projektů.